PAP/Marcin Obara

Min. A. Zalewska: Wszystkie egzaminy odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń

Egzamin ósmoklasisty odbywają się we wszystkich szkołach bez żadnych zakłóceń – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska. Do sprawdzianu z języka polskiego przystąpiło po raz pierwszy 377 tys. uczniów. Egzamin zorganizowano mimo strajku nauczycieli w części szkół.

Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska podziękowała osobom, które przyczyniły się do tego, że uczniowie mogli przystąpić do egzaminu.

Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń. Jutro egzamin z matematyki. Dzisiaj chcemy pogratulować uczniom pierwszego dnia i podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, podziękować wolontariuszom, kuratorom i wojewodom – mówiła Anna Zaleska.

Rząd powtarza, że jest gotowy podpisać porozumienie z ZNP, do którego przystąpiła oświatowa „Solidarność”. Największy związek nauczycielski kontynuuje jednak strajk. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował okrągły stół w sprawie zmian w oświacie. Zaprosił do niego nauczycieli, wychowawców, pedagogów, związkowców a także rodziców.

Jeszcze w tym tygodniu Kancelaria Premiera RP ma wysłać zaproszenia do wszystkich zainteresowanych stron.

RIRM

drukuj