fot. sxc.hu

Ministrowie i marszałek Senatu złożyli życzenia mamom z okazji ich święta

Zdrowia, pomyślności i jak najmniej trosk życzyła mamom szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podziękowała im za czułość, ciepło oraz bezgraniczną miłość. Ministrowie i marszałek Senatu złożyli mamom życzenia z okazji ich święta.

„To właśnie Mamom zawdzięczamy w znacznym stopniu to, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy oraz jak traktujemy innych ludzi. To Mamy starają się wpoić nam najlepsze zasady. Dzięki Mamom uczymy się życzliwości, uprzejmości, wrażliwości na cudzą krzywdę oraz okazywania bliskim pozytywnych emocji (…). Życzę wszystkim Mamom dużo zdrowia i pomyślności na co dzień, a także jak najmniej trosk i jak najwięcej przejawów miłości ze strony dzieci” – napisała w swoich życzeniach Elżbieta Rafalska.

Szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej w swoich życzeniach podkreśliła, że Dzień Matki to wyjątkowy czas w roku, w którym dziękujemy mamom za to, że „są zawsze blisko swoich dzieci”.

„Każdego dnia służycie im dobrą radą, wsparciem i dobrym słowem. Dla waszych dzieci jesteście jednymi z najważniejszych osób na świecie. Tymi, które zawsze pomogą, wskażą właściwą drogę postępowania, a także pobudzą do działania we właściwym kierunku. Dziękujemy za czułość, opiekę, zrozumienie, ciepło oraz bezgraniczną miłość” – wskazała Anna Zalewska.

Życzenia wszystkim mamom złożył również marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu, ale żeby również ten uśmiech gościł na twarzach waszych dzieci i waszych najbliższych (…). Chciałbym wszystkim mamom, wszystkim mamusiom, wszystkim matkom serdecznie podziękować za troskliwość, za opiekę, za serce, za miłość” – powiedział marszałek Senatu i dodał, że „matka to pierwszy wytrwały przyjaciel na całe życie”.

Życzenia z okazji Dnia Matki złożyło również Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. „Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam!” – napisano na twitterze MIB.

Specjalne życzenia dla polskich mam przesłał za pośrednictwem twittera MON cały Polski Kontyngent Wojskowy Czernicki 2017. Na dołączonym zdjęciu żołnierze ustawili się w kształcie serca.

PAP/RIRM

drukuj