fot. PAP/Grzegorz Michałowski

A. Zalewska o przymusowej relokacji imigrantów: Unia Europejska nie wyszła z kryzysu nielegalnej imigracji

To przerzucanie odpowiedzialności i problemu na kraje, które cały czas podkreślają, że należy zając się imigrantami zupełnie inaczej. Mówią, żeby pomagać im na miejscu i nie pozwalać na nielegalną imigrację. Problem eskaluje. Poszczególne kraje członkowskie, kraje Południa nie są w stanie wyjść z tego klinczu bliżej nieokreślonej poprawności politycznej powiedziała Anna Zalewska, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego, która była gościem wtorkowej audycji „Aktualności dnia” w Radio Maryja.

W czwartek w Brukseli ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej będą rozmawiać o przymusowej relokacji imigrantów.

Nie ma zgody Polski na przymusową relokację imigrantów. Sytuacja powtarza się. Pamiętamy 2015 r., kiedy nasi poprzednicy byli gotowi do przymusowej relokacji. Wtedy mówiono o siedmiu tysiącach imigrantów, choć Cezary Tomczyk – ówczesny rzecznik rządu – mówił, że można przyjąć dużo więcej. Przez cały ten czas Unia Europejska nie wyszła z kryzysu nielegalnej imigracji – zauważyła Anna Zalewska.

Komisja Europejska proponuje obecnie 30 tys. nielegalnych imigrantów rocznie z możliwością powiększenia tej liczby do 120 tysięcy.

Jest propozycja odpowiedzialnej solidarności. Jeżeli któreś z państw Unii Europejskiej nie będzie chciało uczestniczyć w relokacji imigrantów, to będzie musiało zapłacić karę 22 tys. euro za jednego nielegalnego imigranta. Francja mówi, że to jest niewystarczające. To brzmi obraźliwie w kontekście tego, że wsparcie Unii Europejskiej np. dla Polski, dla uchodźcy wojennego to jest 200 euro na osobę – zaznaczyła gość Radia Maryja.

To kolejna próba narzucenia niewłaściwej polityki przez Unię Europejską.

To przerzucanie odpowiedzialności i problemu na kraje, które cały czas podkreślają, że należy zająć się imigrantami zupełnie inaczej. Mówią, żeby pomagać im na miejscu i nie pozwalać na nielegalną imigrację. Problem eskaluje. Poszczególne kraje członkowskie, kraje Południa nie są w stanie wyjść z tego klinczu bliżej nieokreślonej poprawności politycznej. Nie mają miejsc, pieniędzy, żadnych systemów, które chroniłyby ich obywateli przed nielegalną imigracją – zwróciła uwagę poseł PiS do Parlamentu Europejskiego.

Niemcy nadal nie opowiedziały się, co do pomysłu obowiązkowej relokacji imigrantów.

Przypomnijmy: to poszczególne landy przy granicy z Polską mówiły, że nie mają możliwości przyjęcia Ukraińców, że nie potrafią, nie mają miejsca. Teraz w Niemczech trwa dyskusja, jak przywrócić kontrolę na granicach niemiecko-czeskich czy polsko-niemieckich, żeby nielegalni imigranci nie dostawali się do nich ze strony polsko-białoruskiej granicy. Wcześniej protestowali, kiedy budowaliśmy mur, wszystkie możliwe ograniczenia, które były przeciwko systemowi handlu ludźmi – podkreśliła Anna Zalewska.

Całą rozmowę z Anną Zalewską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl