Szefowa MEN dziękuje polonijnym nauczycielom za podtrzymywanie tożsamości narodowej

Dzięki Państwa wysiłkom możliwe jest podtrzymywanie tożsamości narodowej i poczucia przynależności do naszego kraju wśród polskiej i polonijnej młodzieży – napisała minister edukacji narodowej Anna Zalewska do polskich nauczycieli pracujących za granicą.

Szefowa resortu edukacji złożyła życzenia dyrektorom, nauczycielom polskich szkół za granicą i szkół polonijnych, kierownikom Szkolnych Punktów Konsultacyjnych i pozostałym przedstawicielom środowisk polonijnych z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Minister podziękowała za „codzienny trud wkładany w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń – młodych ludzi, żyjących z dala od Polski”.

„Dzięki Państwa wysiłkom i zaangażowaniu możliwe jest podtrzymywanie tożsamości narodowej i poczucia przynależności do naszego kraju wśród polskiej i polonijnej młodzieży. Państwa praca zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności” – napisała Anna Zalewska.

Minister przypomniała, że Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest świętem „ustanowionym w dowód uznania wielowiekowego dorobku oraz wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierności i przywiązania do polskości, a także pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach”.

„Za to wszystko serdecznie dziękuję” – podsumowała Anna Zalewska.

PAP/RIRM

drukuj