J. Emilewicz i J. Kwieciński przedstawili plan działania swoich ministerstw

Ministrer przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformowali dziś o zadaniach nowo powstałych resortów.

Jadwiga Emilewicz wskazywała, że ministerstwo, którym kieruje, będzie się zajmowało trzema obszarami: przedsiębiorczością, czystym powietrzem oraz nowymi technologiami. [czytaj więcej] 

Głównym zadaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju będzie z kolei koordynacja polityki rozwoju kraju – poinformował minister Jerzy Kwieciński.

– Chciałbym potwierdzić, że nasze ministerstwo pozostanie tym, które będzie koordynowało politykę rozwojową naszego kraju. To będzie nasze główne zadanie. Stąd strategia odpowiedzialnego rozwoju i jej realizacja to kompetencje naszego ministerstwa. Ale np. z racji tego, że w strategii mamy prawie 200 projektów strategicznych i wiele z nich będzie realizowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, więc w tym obszarze będziemy działali zdecydowanie wspólnie – powiedział Jerzy Kwieciński.

Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Inwestycji i Rozwoju zostały powołane po rekonstrukcji rządu. Wcześniej Jadwiga Emilewicz oraz Jerzy Kwieciński byli wiceministrami rozwoju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl