fot. PAP/Leszek Szymański

Min. J. Kwieciński: Chcemy szybko zakończyć proces legislacyjny nowelizacji ustawy o KZN

Zależy nam na szybkim przeprowadzeniu przez proces legislacyjny nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Nowela ma umożliwić pozyskiwanie przez Krajowy Zasób Nieruchomości działek stanowiących własność lub oddanych w użytkowanie wieczyste przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. Projekt nowelizacji ustawy został przyjęty wczoraj przez rząd.

Minister Jerzy Kwieciński wskazał, że przepisy mają przyspieszyć realizacje programu „Mieszkanie plus”.

– Decyzja Rady Ministrów umożliwi nam nie tylko usprawnienie samych procesów związanych z realizacją programu „Mieszkanie plus:”, ale przede wszystkim pomoże nam w dostępie do gruntów, do nieruchomości, które są w dyspozycji wielu spółek Skarbu Państwa – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Minister poinformował, że zmiany pozwolą też na to, żeby KZN mógł tworzyć specjalne spółki z innymi podmiotami niż tylko samorządy, w celu realizacji projektów mieszkaniowych.

Zaznaczył jednocześnie, że będą to podmioty kontrolowane bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa lub państwowe osoby prawne.

Minister Jerzy Kwieciński powiedział też, że na koniec tego roku w budowie ma być 100 tys. mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj