fot. PAP/Marcin Obara

Min. Emilewicz: Celem rządu – szybka i sprawna realizacja programu Czyste Powietrze

Odpowiedzialność za program Czyste Powietrze w najbliższym czasie zostanie przesunięta do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii; będzie on koordynowany przez wiceministra Piotra Woźnego – podała minister Jadwiga Emilewicz. Celem rządu jest szybka i sprawna realizacja tego programu – podkreśliła.

Jak przypomniała minister Emilewicz, premier Mateusz Morawiecki powołał w środę na stanowisko wiceministra w resorcie przedsiębiorczości i technologii Piotra Woźnego, „dając mu specjalne zadanie koordynowania programem Czyste Powietrze”.

Dodała, że w związku z tym odpowiedzialność za ten program zostanie „w najbliższym czasie przesunięta do ministerstwa przedsiębiorczości”.

„Tego typu program wymaga ścisłej współpracy kilku co najmniej resortów. Trudno sobie wyobrazić dyskusję np. o uruchamianiu instrumentów finansowych związanych z czystym powietrzem bez ścisłej współpracy z Ministerstwem Środowiska” – tłumaczyła.

„To jest absolutnie ponadresortowy program” – oceniła.

Podkreśliła, że premier Morawiecki „niejednokrotnie mówił, że chciałby mieć nad nim swoją osobistą i bezpośrednią kontrolę”.

„Naszym celem jest jego szybka i sprawna realizacja” – podsumowała minister.

PAP/RIRM

drukuj