fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Min. J. Emilewicz: Ceny maseczek w ramach projektu „Polska Szwalnia” powinny wynieść kilkanaście złotych

Ceny maseczek w ramach projektu „Polska Szwalnia” powinny wynieść kilkanaście złotych – poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jeszcze dziś minister ma rozmawiać na ten temat z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Projekt „Polska Szwalnia” zainaugurowali wczoraj prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. [czytaj więcej]

W ramach projektu ponad 200 polskich szwalni zorganizowało swoistą grupę produkcyjną pod przewodnictwem siedmiu dużych producentów odzieży. Cena maseczki ma wynieść kilkanaście złotych. Taką deklarację złożyli producenci.

Minister rozwoju zapowiada, że chce skorzystać z możliwości, którą daje pierwsza ustawa przyjęta w ramach walki z epidemią. Chodzi o wpłynięcie na cenę detaliczną maseczek. To, co się dzieje, to wyraz odpowiedzialności biznesu – mówi wicepremier Jadwiga Emilewicz.

– Mamy zintegrowanych pond 2 tys. producentów, bo ci duzi integratorzy, którzy są w całym projekcie jak LPP, 4F, czy też szwalne i przedsiębiorcy zgromadzeni pod szyldem ptaka to są tysiące małych i średnich firm, które dzisiaj w sposób uporządkowany będą mogły dostarczać na rynek odzież ochrony osobistej. Dziś żaden Polak nie może wyjść z domu nie zasłoniwszy nosa ani ust. To są nowe protokoły bezpieczeństwa. To są te nowe zachowania, które będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące – zaznacza minister rozwoju.  

Polskie szwalnie wyprodukują kilka milionów sztuk maseczek tygodniowo. Dzięki rozwojowi nowych linii produkcyjnych w Stalowej Woli i dodatkowym zleceniom dla polskich firm z Agencji Rozwoju Przemysłu, do końca czerwca powstanie 100 mln maseczek.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl