[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski o stopniowym uwalnianiu gospodarki: Te cztery etapy są niesłychanie istotne dla przedsiębiorców, ponieważ dają im pewien horyzont czasowy

Jasne postawienie sprawy to znaczy te cztery etapy, w jakich będziemy mieli stopniowe uwalnianie gospodarki, są niesłychanie istotne dla przedsiębiorców, ponieważ dają im pewien horyzont czasowy, dają im możliwość zaplanowania swoich działań i już od poniedziałku pewne zakresy biznesu będą uwolnione,  a jak istotne jest to, niech świadczy prosty fakt, że kwestia kluczowa, czyli służba zdrowia jest finansowana też z podatków przedsiębiorców – mówił dr Grzegorz Piątkowski, ekonomista, w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Dr Grzegorz Piątkowski podkreślił, że czteroetapowe uwalniane gospodarki daje polskim przedsiębiorcom czas na zaplanowanie swoich poszczególnych działań.

– Jasne postawienie sprawy to znaczy te cztery etapy, w jakich będziemy mieli stopniowe uwalnianie gospodarki, są niesłychanie istotne dla przedsiębiorców, ponieważ dają im pewien horyzont czasowy, dają im możliwość zaplanowania swoich działań i już od poniedziałku pewne zakresy biznesu będą uwolnione,  a jak istotne jest to, niech świadczy prosty fakt, że kwestia kluczowa, czyli służba zdrowia jest finansowana też z podatków przedsiębiorców i tutaj od ich kondycji zależy, czy my będziemy w stanie w skuteczny i szybki sposób walczyć z epidemią – wskazał ekonomista.

Musimy się przygotować na każdy wariant łącznie z tym, że epidemia będzie jeszcze przez długi czas dotykała całego naszego społeczeństwa – zaznaczył gość TV Trwam.

– Także tutaj te kwestie dotyczące przedsiębiorców muszą w jasny sposób zostać powiedziane, one tak właśnie zostały powiedziane. Podobnie mówiła pani premier Emilewicz, te etapy dochodzenia do normalności możemy porównać do posiadania nogi jednocześnie blisko gazu i hamulca. To znaczy, zwalniamy pewne obostrzenia, a jednocześnie cały czas mamy w pieczy całe społeczeństwo, gospodarkę, żeby jeśli coś nie zadziałało, można było z powrotem wracać do tych obostrzeń, jakie dotychczas mieliśmy – powiedział dr Grzegorz Piątkowski.

Jest to niewątpliwie test społeczeństwa obywatelskiego – ocenił.

– To znaczy takiego najlepszego wydania społeczeństwa obywatelskiego w chwili zagrożenia, ale nie w chwili wojny, gdzie Polacy wielokrotnie pokazywali, że potrafią się mobilizować, a właśnie w chwili takiego cywilnego zagrożenia, które dotyka całego społeczeństwa i od postawy każdego z nas zależy, jak epidemia będzie dalej przebiegała. Nawet jeśli ktoś sądzi, że ma 20 lat, jest młody i odporny, to jednak od jego postawy zależy los jego rodziców, dziadków – podsumował gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj