MIiR: Specustawa mieszkaniowa wkrótce w parlamencie

Specustawa mieszkaniowa lada dzień zostanie skierowana do parlamentu – zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef resortu mówił o tym podczas wizyty w Białej Podlaskiej, gdzie wraz z premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczył wczoraj w uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Przygotowana przez resort inwestycji i rozwoju specustawa mieszkaniowa ma usprawnić proces przygotowania inwestycji w zakresie pozyskiwania dostępu do terenu oraz przyspieszyć wydawanie decyzji administracyjnych.

Minister Jerzy Kwieciński liczy, że projekt będzie sprawnie procedowany.

– Lada dzień skierujemy tę ustawę do naszego parlamentu i tutaj z panem ministrem Arturem Soboniem naprawdę liczymy na wsparcie, na szybkie procedowanie tej ustawy. Bardzo nam na niej zależy. Już teraz widzimy, jak ona się cieszy olbrzymim zainteresowaniem. (…) Ponad 1000 uwag już zostało skierowanych, ponad 1000 różnego rodzaju wniosków, ale to będzie dobra ustawa, która pozwoli na znaczne przyspieszenie, na znaczne zwiększenie skali naszego programu – mówił Jerzy Kwieciński.

Jak tłumaczył minister, w całym kraju w ramach programu Mieszkanie Plus jest już przygotowanych 25 tysięcy mieszkań. Do końca przyszłego roku zostanie rozpoczęta budowa stu kolejnych.

Partia rządząca chce, aby w najbliższych latach powstało od 2,5 do 3 mln tanich mieszkań. To śmiały cel, ale wykonalny – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w liście skierowanym na uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w Białej Podlaskiej.

RIRM

drukuj