Zainaugurowano program Mieszkanie plus

W 17 miastach rusza pilotaż programu Mieszkanie plus. Rząd w Katowicach zainaugurował oficjalnie program budowy lokali mieszkalnych. Dziś podpisano pierwsze listy intencyjne w tej sprawie.

Premier Beta Szydło powiedziała w Katowicach, że jest to oferta skierowana do polskich rodzin, do młodych ludzi, do średniej klasy i do wszystkich, którzy chcą mieć własne mieszkanie.

To jest szansa na to, by w krótkim czasie mieć własne mieszkanie za cenę, która nie przekracza możliwości finansowych tych osób. Tak jest pomyślany ten program, żeby we współpracy z samorządami i przy wsparciu, realizować w bardzo krótkim czasie budowę mieszkań dla przeciętnej polskiej rodziny i dla tych wszystkich, którzy dzisiaj marzą o własnych czterech ścianach, a ze względów finansowych ich po prostu na to nie stać – zaznaczyła Beata Szydło.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podkreślił, że program będzie stymulował wzrost gospodarczy, a także służył społeczeństwu.

Mieszkanie plus jest działaniem związanym z rozwojem gospodarczym, który stymuluje do rozwoju branże budowlaną, konstrukcyjną, architektoniczną i materiałów budowlanych. Więc kilkanaście procent polskiego PKB, dzięki temu programowi, ma szansę mieć dużo większy wzrost. Jest to również program, który ma służyć społeczeństwu. Chcemy służyć społeczeństwu i chcemy poprzez to budować klasę średnią – wskazał Mateusz Morawiecki.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przypomniał, że program obejmuje nie tylko budowę mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności.

Jest to także wsparcie budownictwa komunalnego w samorządach i budownictwa społecznego. To również jest uruchomienie otoczenia prawnego, które pozwoli spółdzielnią mieszkaniowym uruchomić zasoby, bo spółdzielnie chcą budować mieszkania. Są pewne uwarunkowania prawne, które należy zmienić, aby ten potencjał w spółdzielniach uruchomić. Program ten jest również możliwością oszczędzania na własne mieszkanie, szczególnie z uwzględnieniem budownictwa indywidualnego. Pragniemy w ten sposób wesprzeć tych, którzy zamierzają budować dom – powiedział Andrzej Adamczyk.

Pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu powstaną m.in. w Katowicach, Poznaniu, Radomiu, Starogardzie Gdańskim, Wałbrzychu i Wrześni.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl