Premier Szydło odniosła się do projektu ws. powiększenia obszaru Warszawy

Rząd wyda opinie o projekcie metropolii warszawskiej, jeśli pojawi się taka prośba powiedziała premier Beata Szydło. Szef rady ministrów wskazała, że nie ma się co obawiać proponowanych w dokumencie zmian. Premier odniosła się do ustawy dotyczącej ustroju m.st. Warszawy, który zakłada znaczne powiększenie jej obszaru.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że przepisy będą poddane szerokim konsultacjom.

Rząd wyda opinię do tego projektu, kiedy zostanie skierowana do nas prośba o to, żebyśmy się wypowiedzieli. Z mojego punktu widzenia, budowanie silnych samorządów to jest najlepsza z możliwych dróg. Znam wiele samorządów w Polsce, które chcą włączać się w większe ośrodki, bo jest to dla nich również z korzyścią finansową. W tej chwili budujemy metropolię; jest projekt o budowie metropolii śląskiej, będzie metropolia warszawska. Miasta na Śląsku upominają się wręcz o to, żeby włączać je w te duże organizmy – wskazała polska premier.

Jak zakłada projektu Prawa i Sprawiedliwości, m.st. Warszawa, jako jednostka samorządu terytorialnego o charakterze metropolitalnym, ma objąć 33 gminy, w tym gminę Warszawa.

Zmniejszona miałaby zostać z – 60 do 50 radnych – Rada Warszawy. Projekt zakłada, że radni mieliby być wybierani w okręgach jednomandatowych, po jednym z każdej dzielnicy gminy Warszawa oraz po jednym z jej nowych gmin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl