R. Bochenek: Rząd na razie nie zajmuje się tematem zarządu komisarycznego w stolicy

Czekamy na efekty działań prokuratury i CBA. Dopiero wtedy będziemy analizować, co należałoby uczynić w kolejnym kroku – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Minister, na antenie programu pierwszego Polskiego Radia, był pytany o aferę reprywatyzacyjną w Warszawie.

Głośnym echem odbiła się sprawa działki w centrum stolicy. Władze zwróciły ją prawnikom, którzy wykupili do niej roszczenia. Wcześniej jednak byłemu właścicielowi nieruchomości wypłacono odszkodowanie.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma sobie nic do zarzucenia.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek podkreślił, że w stolicy od lat dochodziło do nadużyć, o czym informowały media.

– Władze miasta i pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w żaden sposób nie potrafią się do tego odnieść i zareagować. Teraz tak naprawdę pod naporem mediów podjęła – moim zdaniem – pozorowane działania, ponieważ zwolniła drugorzędnych urzędników, a przecież ktoś za funkcjonowanie warszawskiego urzędu odpowiada i jest to zawsze szef tego urzędu. W tym momencie, jeśli chodzi o reprywatyzację w stolicy, odpowiednie organy ścigania podjęły działania. My czekamy na efekty tych czynności – powiedział Rafał Bochenek.

W  czwartek, na wniosek Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent stolicy ma przedstawić informację m.in. na temat zwrotu nieruchomości dokonywanych w latach 1990-2016.

RIRM

drukuj