fot. PAP/Darek Delmanowicz

J. Kopcińska: Najważniejszym celem rządu jest poprawa jakości polskiej rodziny

Najważniejszym celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest poprawa jakości polskiej rodziny – powiedziała w sobotę rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że rząd PiS chce, aby polska rodzina miała taki status, jak rodziny w krajach zachodnich.

„Najważniejszym celem rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest poprawa jakości polskiej rodziny. Chcemy, żeby Unia Europejska była silna, ale chcemy, żeby Polska w tej Unii, polska rodzina, miała taki status, jak rodziny w krajach zachodnich. I do tego będziemy dążyć” – powiedziała Joanna Kopcińska dziennikarzom po zakończeniu konwencji regionalnej PiS z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że polski rząd chce, aby Unia Europejska spełniała oczekiwania wszystkich krajów członkowskich w równym stopniu. Chodzi m.in. o wsparcie polskiej rodziny, czy rolników.

Jak mówiła, zaprezentowana w sobotę deklaracja zawierająca 12 zobowiązań „ze strony biało-czerwonej drużyny, która po to wybiera się do Parlamentu Europejskiego”, by „godnie reprezentować nasz kraj, żeby reprezentować polską rację stanu, ale również, żeby budować silną Unię Europejską”.

„Bo tylko i wyłącznie silna Unia Europejska jest gwarantem bezpieczeństwa wszystkich krajów członkowskich” – zaznaczyła rzecznik rządu.

„Będziemy również teraz realizować kolejne nasze zobowiązania, czyli nową piątkę programową. Dlatego, że silne narody to te, które owszem część pieniędzy, które trafiają do rodzin przeznacza się na konsumpcję, ale również rodziny mają możliwość oszczędzania” – tłumaczyła Joanna Kopcińska. Jak dodała, „na tym polega bogactwo państwa polskiego”.

„Tym wszystkim, którzy krytykują programy społeczne, pieniądze, które trafiają do polskich rodzin, chcę powiedzieć jedno: w krajach skandynawskich, w wielu krajach Europy Zachodniej wspiera się polską rodzinę, młodych ludzi. I wtedy nazywane jest to przez naszych konkurentów politycznych silnym państwem, siłą rozwoju, kierunkiem, do którego należy dążyć. W momencie, kiedy czyni to rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce, (…) „500 plus” nazywane jest programem pogardliwym, czy w inny sposób” – zaznaczyła rzecznik rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl