fot. rodzinarodla.pl

[TYLKO U NAS] T. Szczyrbak: Prawdy Polaków spod Znaku Rodła nadal są uniwersalne i potrzebne

Te prawdy, które mają już właśnie ponad 80-letnią historię, nadal są uniwersalne, aktualne, ponadczasowe i potrzebne dzisiejszym pokoleniom Polaków w XXI wieku – mówił Tadeusz Szczyrbak w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Tadeusz Szczyrbak, prezes Rodziny Rodła, przypomniał na antenie Radia Maryja, czym i jakie są Prawdy Polaków spod Znaku Rodła.

Te prawdy, które mają już właśnie ponad 80-letnią historię, nadal są uniwersalne, aktualne, ponadczasowe i potrzebne dzisiejszym pokoleniom Polaków w XXI wieku. Prawda I – jesteśmy Polakami; Prawda II – Wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci; Prawda III – Polak Polakowi bratem; Prawda IV – Co dzień Polak narodowi służy; Prawda V – Polska matką naszą, nie wolno mówić o matce źle. To jest właśnie synteza i dorobek naukowy Polaków okresu międzywojennego, takie swoiste narodowe dogmaty ogłoszone na Kongresie Berlińskim i dzisiaj są nadal aktualne – powiedział Tadeusz Szczyrbak.

Najbliższe spotkanie Rodziny Rodła odbędzie się już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu.

– Najbliższe nasze spotkanie odbędzie się 10 marca, czyli w 1. niedzielę Wielkiego Postu. Jest to jednocześnie piękny, świąteczny dzień, na który zapraszam mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska, ale i wszystkich słuchaczy Radia Maryja, którzy chcieliby przyjechać i wziąć udział w wielkim wydarzeniu. Na owe wydarzenie składają się: o godz. 9.00 część plenerowa – spotkanie przy Kościele pw. Świętego Marcina, gdzie będą miały miejsce złożenie kwiatów i okolicznościowe wystąpienia. Około 9.30 przejdziemy do matki wrocławskich kościołów – Archikatedry Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela. O godz. 10.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. – poinformował gość Radia Maryja.

Ale to nie koniec tego pięknego, ważnego i patriotycznego dnia – dodał Tadeusz Szczyrbak.

– Od godz. 11.00 w otoczeniu auli Papieskiego Wydziału Teologicznego będzie czekała gorąca herbata, grochówka wojskowa, okolicznościowy tort i ostatecznie pamiątkowa loteria z głównymi nagrodami, jakimi będą bezpłatne wyjazdy do Wiednia z okazji 336. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Ostatecznym dopełnieniem tego dnia będzie spotkanie w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego o godz. 12.30, gdzie w części edukacyjnej i historycznej wystąpią ze swoimi programami właśnie wrocławskie, dolnośląskie szkoły. To będzie nasza 15. jubileuszowa uroczystość – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Tadeusza Szczyrbaka można odsłuchać [tutaj].

Zaproszenie, 81.rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła, Wrocław – 10 marca 2019 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl