fot. flickr.com

Ojciec Święty Franciszek do uczestników spotkania we Wrocławiu: Polska ma swoje korzenie w wierze

Polska ma „swoje korzenie w wierze”, w latach komunizmu przetrwała „wielkie próby, gdy nadzieja była rozbijana”- to słowa z przesłania papieża Franciszka do uczestników rozpoczynającego się w sobotę we Wrocławiu 42. Europejskiego Spotkanie Młodych Taizé.

Orędzie w imieniu Papieża na spotkanie zorganizowany pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy wykorzenieni” wystosował watykański sekretarz stanu ksiądz kardynał Pietro Parolin, a jego tekst opublikował w piątek portal Vatican News.

Franciszek przypomniał, że tegoroczne spotkanie młodzieży odbywa się w ojczyźnie świętego Jana Pawła II i dodał, że naród polski pozostał wierny Chrystusowi, gdy „panowała pokusa wyboru łatwiejszej drogi wyjścia”. Polscy chrześcijanie – dodał – „odważyli się uwierzyć w inną przyszłość”.

Papież zapewnił uczestników spotkania, że będzie towarzyszył im modlitwą. Następnie zachęcił: „Abyście mogli wspólnie odkryć, do jakiego stopnia zakorzenienie w wierze wzywa was i przygotowuje do wychodzenia do innych ludzi i odpowiadania na nowe wyzwania naszego społeczeństwa, zwłaszcza na zagrożenia ciążące nad naszym wspólnym domem”. To odniesienie do troski o środowisko naturalne.

Franciszek wezwał młodzież, by głosiła świadectwo Ewangelii i była w pełni obecna dla najuboższych i najbardziej potrzebujących.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl