fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Niech Matka Boża Wspomożycielka Wiernych wyjedna Kościołowi w Polsce łaskę gotowości do dawania świadectwa wiary

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty kontynuował cykl rozważań na temat gorliwości apostolskiej. Zwracając się do Polaków, papież Franciszek nawiązał do przypadającego dziś liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Wspominamy dzisiaj Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych. Niech Ona, Matka Pocieszenia, wyjedna Kościołowi w Polsce, pasterzom i wiernym, a przede wszystkim rodzinom, osobom starszym i chorym, łaskę gotowości do dawania świadectwa wiary. Żyjcie tak, by inni mogli rozpoznać w was uczniów Chrystusa. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Dziś obchodzony jest również Światowy Dzień Modlitwy za Kościół katolicki w Chinach. Ojciec Święty pozdrawiając wiernych tego Kościoła, zapewnił ich o swojej pamięci i bliskości z nimi.

Pragnę zapewnić o pamięci i wyrazić bliskość z naszymi braćmi i siostrami w Chinach, dzieląc ich radości i nadzieje. Szczególną myśl kieruję do wszystkich cierpiących: pasterzy i wiernych, aby w komunii i solidarności Kościoła powszechnego mogli doświadczyć pociechy i wsparcia. Zachęcam wszystkich do wznoszenia modlitw do Boga, aby Dobra Nowina o Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym mogła być głoszona w swej pełni; aby przyniosła owoce dla całego Kościoła katolickiego i dla całej społeczności chińskiej – wezwał Biskup Rzymu.

W trakcie katechezy nt. gorliwości apostolskiej Papież zwrócił uwagę na przykład pierwszego kapłana koreańskiego, św. Andrzeja Kima Tae-gŏna. Ten męczennik ukazał nam, że świadectwo Ewangelii dawane w czasach prześladowań może przynieść wiele owoców dla wiary.  Św. Andrzej uczy nas też odwagi i tego, że nie możemy w obliczu trudności poddawać się i rezygnować z ewangelizacji – podkreślił Ojciec Święty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl