Min. Kwieciński pokieruje radą monitorującą realizację celów strategicznych rządu

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński pokieruje radą, której celem będzie monitorowanie realizacji celów strategicznych rządu wynika z zarządzenia premiera opublikowanego w „Monitorze Polskim”. Jego zastępcami będą: minister finansów, minister przedsiębiorczości i technologii oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rada w sposób szczególny będzie się zajmować Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020. Głównym celem dokumentu, przyjętego w ubiegłym roku przez rząd, jest wzrost zamożności Polaków.

O tym, jaki jest wpływ tego dokumentu na nasz kraj mówili uczestnicy wczorajszej debaty ekonomicznej organizowanej w Warszawie przez „Nasz Dziennik” oraz Agencję Rozwoju Przemysłu.

Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest napisana. Chcemy być państwem na miarę naszych możliwości, silnym ekonomicznie, gdzie ludzie są silni ekonomicznie swoją pracą, swoimi zarobkami, który buduje produkty o wysokiej wartości dodanej i ma stabilną gospodarkę. Jest w stanie równoważyć kwestie rozwojowe z kwestiami społecznymi w sposób, który daje tej części społeczeństwa, która może nie najbardziej na tym korzysta, odczuć również ten rozwój gospodarczy. Jest to dokładnie opisane w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma ponad 300 stron. Przewiduje 185 projektów strategicznych i flagowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl