fot. twitter.com

Min. J. Kwieciński: Resort skarbu daje lepsze wykorzystanie potencjału spółek

Utworzenie resortu skarbu dałoby większą efektywność wykorzystania potencjału spółek skarbu państwa – ocenił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na antenie radiowej Trójki.

Minister Jerzy Kwieciński powiedział, że rozmowy na temat ewentualnego przywrócenia resortu skarbu trwają od wielu miesięcy i jest on zwolennikiem tego pomysłu. Wskazał, że chodzi tu o spółki, które mają strategiczne znaczenie dla funkcjonowania państwa, m.in. w sektorze finansowym, energetycznym czy surowcowym.

„Większą efektywność osiągniemy, jeżeli ten nadzór będzie bardziej skonsolidowany, będzie w jednych rękach, a to oznacza, że nadzór nad tym powinna sprawować jedna instytucja, jedno ministerstwo” – ocenił.

Podkreślił jednak, że decyzja o powołaniu tego resortu „zależy od premiera”, dodając, że nie ma wątpliwości, iż to Mateusz Morawiecki otrzyma tekę szefa rządu. Zaznaczył, że zmiana rządu stanowi dobrą okazję do ewentualnej przebudowy jego struktury i „nie wykluczałby” zmian.

Minister pytany był także o plany budowy w Polsce małego reaktora jądrowego, jakie ogłosił właściciel firmy Synthos Michał Sołowow. Minister podkreślił, że jest to „innowacyjny” projekt i odważna inwestycja.

„Trzymam kciuki” – powiedział.

PAP

drukuj