fot. PAP/Jakub Kamiński

Min. J. Kwieciński: Jesteśmy w połowie wdrażania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Polska jest w połowie wdrażania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a na jej realizację zostało skierowanych 962 mld zł – poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

„W podstawowym dokumencie, który był przyjmowany przez rząd w 2017 roku było 185 projektów strategicznych. W tej chwili mamy ich znacznie więcej. Monitorujemy realizację tych projektów i zaawansowanie realizacji tych projektów oceniamy w tej chwili na 50 proc.” – powiedział Kwieciński.

„Możemy powiedzieć, że jesteśmy w połowie drogi w realizacji naszej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego rozwoju. Gdyby ta droga była z Warszawy do Berlina, to jesteśmy w okolicach Poznania” – dodał.

Minister wyjaśnił, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, choć została przyjęta przez rząd w 2017 roku, to jej realizacja rozpoczęła się już w roku 2016.

„W naszej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zobowiązaliśmy się, że na rozwój naszego kraju przeznaczymy 1500 mld zł środków publicznych. Na dzień dzisiejszy, według naszego monitoringu, możemy powiedzieć, że na rzecz rozwoju naszego kraju skierowaliśmy 962 mld zł, czyli mniej więcej 65 proc. zaplanowanych środków” – powiedział Jerzy Kwieciński.

Minister powiedział, że chce, aby w podstawowych zadaniach realizacja strategii zakończyła się, w tym kształcie, w jakim jest w tej chwili, w roku 2023.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj