Min. J. Kwieciński: do 2030 r. rząd chce zainwestować w infrastrukturę transportową 142 mld euro

Do 2030 roku rząd zamierza zainwestować w infrastrukturę transportową w sumie 142 mld euro, czyli około 600 mld złotych – powiedział w piątek na konferencji w Bukowinie Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

„Podliczyliśmy wstępnie nasze plany inwestycyjne związane z rozbudową infrastruktury transportowej w Polsce do roku 2030. One dotyczą wszystkich branż transportowych – dróg, kolei, żeglugi śródlądowej, transportu morskiego i lotniczego. Plany opiewają na 142 mld euro, czyli ok. 600 mld złotych” – poinformował Jerzy Kwieciński.

Minister dodał, że 200 mld złotych może zostać przeznaczone na program Mieszkanie Plus.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl