fot. https://twitter.com/OMAntypolonizmu

W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej – X Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”

Województwo podlaskie zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w X Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim. Tegoroczne hasło to: By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński oraz Beata Pietruszka, podlaski kurator oświaty, zachęcają uczniów z klas VI-VIII oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w X jubileuszowej edycji Konkursu Historyczno-Literackiego  „By czas nie zaćmił i niepamięć”. Podtytuł Konkursu brzmi: W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

„Przeprowadzonych dziewięć poprzednich edycji udowodniło, że to przedsięwzięcie jest dobrze oceniane i potrzebne. Dotychczas w konkursie wzięło udział 480 uczniów” – informują organizatorzy.

Celem przedsięwzięcia jest m.in. zachęcenie do poznawania ważnych wydarzeń historycznych oraz kształtowanie świadomości narodowej wśród młodych ludzi na podstawie wiedzy, a nie uprzedzeń.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe lub książkowe.

„Nagrodą za zajęcie I miejsca może być: edukacyjna wizyta studyjna w Parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego lub do teatru. Nagrodą za zajęcie I, II i III miejsca może być wycieczka edukacyjna do Instytutu Pamięci Narodowej. Wszyscy uczestnicy otrzymają listy z podziękowaniem za udział w konkursie oraz nagrody książkowe” – czytamy w regulaminie.

Jak informują organizatorzy, prace konkursowe napisane w języku polskim mogą mieć dowolną formę, np. wywiadu, eseju, rozprawy, wspomnienia lub reportażu. Objętość tekstu nie może przekroczyć 5 stron wydruku komputerowego (czcionka 12, interlinia 1,5).

Prace konkursowe można składać do 15 marca 2022 roku. Należy je wysłać na adres sekretariatu konkursu: Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego 15-062 Białystok, ul Warszawska 13 lub na adres e-mailowy: [email protected].

Patronat medialny sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj