W poniedziałek inauguracja nowego roku akademickiego w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu już w najbliższy poniedziałek uroczyście zainauguruje trzynasty rok swojej działalności. Inaugurację tradycyjnie poprzedzi uroczysta Eucharystia.

Specjalnym gościem będzie ks. abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

– WSKSiM jest w tym roku szczególnie wyróżniona. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, ks. abp Claudio Maria Celli, osobiście przybędzie na naszą uroczystość. Podczas inauguracji nowego roku akademickiego arcybiskup wygłosi przemówienie na temat: „Ewangelizacja i nowe techniki komunikacji ”. Dla nas jest to ogromny zaszczyt – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

W poniedziałek odbędzie się także koncert inauguracyjny, w wykonaniu Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego. Rozpocznie się on o godz. 20 w Auli WSKSiM.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nieustannie rozwija się dbając o jakość nauczania swoich studentów. Toruńska uczelnia wychodzi naprzeciw nie tylko studentom ale i nowym technologiom. W WSKSIM dziś rusza edukacyjna platforma internetowa.

– Bardzo się cieszymy, że mamy dzisiaj możliwość, po raz pierwszy, spotkania się z uczestnikami studiów niestacjonarnych, którzy podejmą kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna i politologia, które wykorzystuje możliwość kształcenia na odległość. Przejdą oni przeszkolenie techniczne tak, aby poznali wszystkie techniki platformy e-learningowej i w swoich domach potrafili z niej skorzystać. Zapoznają się z wykładowcami, odbędą się zajęcia praktyczne oraz warsztaty, które mają miejsce raz w miesiącu w siedzibie uczelni – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSIM.

RIRM

drukuj