fot. PAP/Rafał Guz

W piątek ruszy druga edycja programu „Poznaj Polskę”

Resort edukacji szacuje, że około 300 tys. uczniów uda się w podróż po kraju w ramach drugiej edycji programu „Poznaj Polskę”. Przedsięwzięcie umożliwia poznawanie miejsc związanych z kulturą, historią, nauką i tradycją. Od 1 kwietnia w ramach programu ruszy łącznie 5700 wycieczek. W pierwszym półroczu br. MEiN przeznaczy 50 mln zł na  przedsięwzięcie.

Organy prowadzące szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów wycieczki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Przedsięwzięcie wchodzi teraz w fazę wykonawczą – wskazał minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

– Od 1 kwietnia ruszają wycieczki. Łącznie ruszy 5700 wycieczek. Szacunkowo liczymy, że w podróż po Polsce ruszy około 300 tys. dzieci i młodzieży, żeby poznać ojczyznę dzięki programowi ministra edukacji i nauki „Poznaj Polskę”. Wiosną bieżącego roku przeznaczamy na program 50 mln zł. Jesienią przekażemy kolejne 50 mln zł, czyli łącznie 100 mln zł. Ponad pół miliona dzieci i młodzieży skorzysta z prawie bezpłatnych wycieczek po naszym kraju, odwiedzając muzea i inne miejsca związane z naszą kulturą, historią, nauką oraz tradycją. Wszystko po to, żeby zachwycić się Polską i być z niej dumnym – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Minister zachęcił szkoły do korzystania z kolei podczas wycieczek organizowanych w ramach programu „Poznaj Polskę”. PKP Intercity przygotowało ofertę przejazdów grupowych pozwalającą obniżyć koszty podróży nawet o 20 procent.

RIRM

drukuj