W piątek i sobotę zbiórka żywności Caritas

Pod hasłem „Tak, pomagam!” w piątek i sobotę już po raz dziewiąty odbędzie się bożonarodzeniowa zbiórki żywności Caritas. Przeprowadzona będzie ona w supermarketach na terenie całej Polski – poinformował PAP w czwartek rzecznik Caritas Paweł Kęska.

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Placówki Caritas przygotują z nich świąteczne posiłki dla najuboższych rodzin.

Jak zaznaczył rzecznik Caritas, najpotrzebniejsze są artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze i konserwy a także środki czystości.

Właśnie rozpoczął się Rok Miłosierdzia, które wyraża się w konkretnym działaniu. Każdy powinien móc przeżyć te święta z godnością. Pomóżmy naszym braciom najuboższym – zaapelował dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

Dodał, że paczki żywnościowe trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Caritas pomoże również będącym w potrzebie rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym.

Jak poinformował Kęska, W ciągu ośmiu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 2248 ton żywności, a wsparcie trafiło do około 518 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczyło około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierali żywność w ok. 2 tys. sklepów w kraju.

Tegoroczna zbiórka prowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, w hipermarketach Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, Tesco i wielu innych.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 r. przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku ma status organizacji pożytku publicznego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl