fot. Monika Bilska

W PE odbyła się debata dotycząca edukacji seksualnej w Polsce

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata dotycząca edukacji seksualnej w Polsce. Wniosek w tej sprawie złożyła Grupa Socjalistów i Demokratów, do której należy Wiosna europosła Roberta Biedronia, zadeklarowanego homoseksualisty.

Podczas debaty odnoszono się obywatelskiej ustawy, która ma chronić przed deprawacją seksualną i demoralizacją. Polski rząd dopuścił projekt do dalszych prac. Opozycja podnosi, że uderza on w edukację seksualną. Europoseł Anna Zalewska zwróciła uwagę, że debata jest oparta na kłamstwie.

– Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i KE po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej. Wspomniał o tym pan komisarz. Druga przykrość i konfuzja, w której jest również pan komisarz polega na tym, że parlamentarzyści przegłosowali, że taka debata się odbędzie, choć edukacja i systemy edukacyjne są wyjęte spod jurysdykcji jakiegokolwiek traktatu – podkreśliła Anna Zalewska.

Europoseł przypomniała, że edukacja seksualna w Polsce jest na każdym poziomie nauczania. To edukacja, która widzi młodego człowieka razem z jego potrzebami. Uczy go miłości, partnerstwa, odpowiedzialności, uczy szacunku do siebie nawzajem, uczy zachowań w sytuacjach kontrowersyjnych, skrajnych – podkreśliła była minister edukacji. Ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej wynika, że po debacie w listopadzie może być głosowana rezolucja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl