W obronie Fundacji „Lux Veritatis”

Wobec ataków powiązanej z Georgem Sorosem organizacji Watchdog na Fundację „Lux Veritatis” wiele środowisk solidaryzuje się z Fundacją, Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Głosy wsparcia płyną od organizacji katolickich, rolniczych, a także części polityków.

Radio Maryja i TV Trwam od początku istnienia stały się celem ataków różnych środowisk, zwłaszcza środowisk skrajnie lewicowych. Do ataków dołączyła  ogólnopolska sieć Watchdog Polska wspomagana m.in. przez fundację finansisty  George’a Sorosa: Fundację im. Stefana Batorego i Open Society Foundations in Europe. Działanie Watchdog Polska to prześladowanie chrześcijan – powiedział na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. To jest prześladowanie – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Sprzeciw wobec ataków na Fundację „Lux Veritatis” wyraża część senatorów PiS, m.in.  senator  Bogusława Orzechowska, Alicja Zając, Jerzy Chróścikowski, Andrzej Pająk, Zdzisław Pupa, Rafał Ślusarz, a także senator Jan Maria Jackowski. W tej sprawie wydane zostało także specjalne oświadczenie [więcej].

– Odbieramy to, co się dzieje w stosunku do Fundacji „Lux Veritatis” jako wykorzystanie przy pomocy kruczków prawnych, nadużywanie instrumentów prawa pod hasłem dostępu do informacji publicznej do trwałego nękania i ograniczania możliwości funkcjonowania Fundacji „Lux Veritatis” – ocenił Jan Maria Jackowski, senator PiS.

W obronie Fundacji Lux Veritatis stają rolnicy [więcej].

– Rolnicy zawsze mogli liczyć na TV Trwam i Radio Maryja, na rzetelne informacje o naszych problemach i programy, w których mogliśmy pochwalić się naszymi sukcesami. Dlatego dziś, w tym trudnym czasie oni mogą liczyć na nas, na rolników, hodowców, polskich gospodarzy, swoich rodaków ze wsi. Dziękujemy. Rolnicy dziękują – mówią rolnicy w spocie w obronie Fundacji „Lux Veritatis”.

Dzisiaj środowisko Radia Maryja, TV Trwam, Fundacja „Lux Veritatis” jest wyłącznie celem i elementem szerszej walki ideologicznej – podkreśla hodowca norek, prezes IGR, Szczepan Wójcik.

– Dzisiaj jesteśmy niestety na walce ideologicznej, czego rezultatem właśnie jest atak na środowisko toruńskie. Należy temu środowisku pomagać i my jako rolnicy, jako środowisko rolne, środowisko przedsiębiorców i w ogóle Polacy powinniśmy bardzo mocno pomagać, bardzo mocno zjednoczyć się w obronie tychże wartości – podkreślił Szczepan Wójcik.

Ataki Watchdog Polska to rodzaj nękania i pewnej represji – zaznaczył publicysta, red. Michał Karnowski.

– Widzę to jako nagonkę, jako coś bardzo nieprzyjemnego, zmierzającego do wykluczenia ze sfery publicznej, ze sfery organizacji pozarządowych bardzo ważnej instytucji, która bardzo wiele robi w obszarze medialnym, kultury i wydawniczym – mówił red. Michał Karnowski.

Ataki Watchdog mają jeszcze jeden cel – zniszczyć te organizacje, które stoją na straży wartości katolickich.

– Zniszczyć to, co dobre, wprowadzić już nie tylnymi drzwiami, ale drzwiami, które chcą otwierać, wywarzać na siłę, a przecież my jako katolicy posiadamy swoją godność, swoje prawa i również prawa do swoich dobrych, porządnych, rzetelnych mediów – wskazała Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej.

A żeby te dzieła nadal istniały, potrzebne jest działanie i stała modlitwa.

– Będziemy walczyć o to, żeby to radio trwało, żeby było, żeby nam służyło, żeby nas przybliżało do Boga – powiedziała Danuta Kamińska z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Bełżycach.

Dlatego też Biura, Koła Przyjaciół Radia Maryja organizują comiesięczne Msze święte w intencji toruńskich dzieł – zaznaczyła Ewa Chromińska z Koła Przyjaciół Radia Maryja we Wrocławiu.

– Modlimy się comiesięczną Mszą św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nich powstałych, a szczególnie za Założyciela i współpracowników – akcentowała Ewa Chromińska.

Radio Maryja i TV Trwam od początku swojego istnienia gromadziły Polaków wokół wartości patriotycznych i ewangelicznych. Jak podkreśla wielu słuchaczy i widzów, media te stanowią swoistą formację duchową, dostarczają rzetelnej informacji, są ostoją wolności, a także kształtują tożsamość narodową Polaków.

Więcej informacji o bezpodstawnych zarzutach stowarzyszenia Watchdog wobec Fundacji „Lux Veritatis” można znaleźć [TUTAJ]

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl