W niedzielę ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Kolejna majowa niedziela będzie okazją do manifestacji największych wartości, jakimi są życie i rodzina. Już 26 maja ulicami stolicy województwa lubelskiego przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.

W Polsce 26 maj to szczególny dzień, ponieważ w tym czasie świętujemy Dzień Matki. Nie bez przyczyny więc tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie odbędzie się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.

– Tematyka marszu będzie skłaniała jego uczestników do wdzięczności za dar naszego życia, za rodziców, którzy zdecydowali się przyjąć nas na tym świecie oraz za każdą osobę, która przyczyniła się do naszych narodzin. Będziemy modlili się także o to, by każde życie było chronione i mogło się bezpiecznie rozwijać na każdym jego etapie. Chcemy, by spotkanie było wielkim świętem rodzin naszego miasta, czasem integracji i inspiracji – wskazują organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie uczestnicy wyruszą ulicami śródmieścia do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, gdzie będzie miał miejsce Festyn Rodzinny zakończony koncertem zespołu Fedor Family.

Program:

15.00 – Msza święta w Archikatedrze Lubelskiej

16.00 – Uformowanie Marszu, przemarsz następującymi ulicami: Plac przed Archikatedrą, ul. Królewska, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie (wejście do Ogrodu Saskiego)

17.00 – Festyn rodzinny w Ogrodzie Saskim

18.00 – Koncert Fedor Family

Specjalny Komunikat z okazji Marszu wydał metropolita lubelski, ks. abp Stanisław Budzik.


Treść komunikatu:

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.

Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą tam przygotowane liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.

Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia.

Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia!

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

Lublin, dnia 16 maja 2024 r.

archidiecezjalubelska.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl