Lubelski Marsz w obronie TV Trwam i wolnych mediów

W niedzielę, 17 listopada ulicami Lublina przejdzie kolejny marsz w obronie TV Trwam. Uczestnikom przyświecać będzie hasło: „NIE MA WOLNOŚCI BEZ CZĘSTOTLIWOŚCI – JESTEM, CZUWAM,  TRWAM!”.

Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 uroczystą Mszą św. w kościele Rektoralnym OO. Jezuitów p.w. św. Piotra. Następnie, po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Tablicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy kościele OO. Kapucynów uczestnicy udadzą się na Plac Litewski. Tam głos zabiorą przedstawiciele środowisk uczestniczących w pochodzie, m.in. organizacje odpowiedzialne za przygotowanie Lubelskiego Marszu: Stowarzyszenia Solidarni 2010, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie i Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W pomoc w zorganizowaniu marszu zaangażowały się także środowiska narodowej młodzieży.

Piotr Mazur, wiceprzewodniczący Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i sekretarz lubelskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” wskazuje, że hasło przewodnie niedzielnego marszu nie jest przypadkowe.

NIE MA WOLNOŚCI BEZ CZĘSTOTLIWOŚCI – JESTEM, CZUWAM,  TRWAM!”- to przede wszystkim parafraza hasła: „Nie ma wolności bez Solidarności”, gdzie Solidarność była tym wyrazem wolnego słowa. Teraz tę rolę przejęła TV Trwam, która będzie skierowana do masowego odbiorcy. Będzie głosem wolności wobec innych mediów (…). Dzięki formacji religijnej i publicystyce TV Trwam z dostępem ogólnopolskim będzie powiększała przestrzeń wolności w naszym kraju – zwrócił uwagę Piotr Mazur.

Wagę głosów poparcia dla katolickiej telewizji podkreśliła również podczas poniatowskiego marszu w obronie TV Trwam poseł Gabriela Masłowska.

– W obliczu aktywności zła, tym bardziej potrzebne jest popieranie mediów katolickich – w tym właśnie naszej TV Trwam. To bardzo ważne. Każdy protest jest bardzo ważny! To, że w polskim Sejmie wciąż wisi w sali obrad Krzyż, to że szczęśliwie nie udało się wprowadzić ustawy o związkach partnerskich, to że istnieje Radio Maryja – to właśnie zawdzięczamy modlitwie i naszej aktywności. Zawdzięczamy to temu, że stawiamy opór, że się sprzeciwiamy. Bo pamiętamy, że „jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”! – zaznaczył poseł Gabriela Masłowska.

Piotr Mazur, wiceprzewodniczący Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przypomina, że celem organizowania marszów jest przede wszystkim wyrażenie sprzeciwu wobec nierealizowania koncesji dla TV Trwam i sytuacji, w której Fundacja Lux Veritatis musi płacić za koncesję, mimo, iż nadal nie korzysta z multipleksu.

List do O. Dyr. Tadeusza Rydzyka CSsR

PLAKAT

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

 

drukuj