Modlitwa w intencji zamknięcia obrazoburczej wystawy

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest zaniepokojona coraz częstszymi aktami profanacji symboli chrześcijańskich w Polsce. Ostatni taki przypadek miał miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Mimo protestów obrazoburcza wystawa nie została zamknięta.

Dziś od południa do godz.19.00 Krucjata Różańcowa organizuje modlitwę w intencji zamknięcia wystawy i ekspiacji za znieważenie Krzyża, symbolu naszej wiary.

Jeżeli miała miejsce profanacja, bezczeszczenie, czy bluźnierstwo to trzeba prosić Boga o przebaczenie. Trzeba dokonywać ekspiacji. Dzisiaj, od godz. 13.00 do 19.00 odbędzie się różaniec w pomieszczeniu, w którym w Centrum Sztuki Współczesnej pokazywana jest obrazoburcza instalacja. W tym miejscu będą osoby, które dokonają tej ekspiacji. Będziemy zachęcać wszystkich, aby włączyli się we wspólną modlitwę – powiedział Grzegorz Senatorski z Krucjaty Różańcowej

Jednym z celów tych, którzy dokonują aktu profanacji jest sprawdzenie, czy my jesteśmy jeszcze chrześcijanami. Nie możemy być bezczynni – dodał Grzegorz Senatorski.

Czy my w ogóle wierzymy? Czy dla nas istnieją jakieś świętości? Czy my potrafimy się zmobilizować? Jeżeli nie potrafimy się zmobilizować, jeżeli widać ewidentnie, że jesteśmy uśpieni, jeżeli Krzyż dla nas jest już tylko symbolem, a nie świadectwem ofiary Chrystusa, to wtedy spokojnie można przechodzić dalej do niszczenia chrześcijaństwa. Do traktowania nas tak, jakbyśmy byli po prostu niewolnikami. Dlatego musimy być gotowi, musimy się włączyć w walkę duchową – podkreślił Grzegorz Senatorski.

RIRM

drukuj