Lubelskie: rusza konkurs „Każdy piękny od poczęcia”

„Każdy piękny od poczęcia” to tytuł konkursu, który jest adresowany do szkół województwa lubelskiego. Konkurs, ma za zadanie pokazać młodym ludziom, jaką wartość ma ludzkie życie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Lubelski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Lubelski.

Konkurs „Każdy piękny od poczęcia” jest adresowany do uczniów szkół województwa lubelskiego. Ma cztery kategorie: plastyczną, literacką, multimedialną oraz prezentację pomysłu na szkolną akcję np. plakat lub plan działań.

– Tutaj jest dużo środowisk, przede wszystkim nauczyciele, uczniowie, o których nie możemy zapominać, bo to jest podstawa istnienia konkursu – mówi Aleksandra Bielicka, prezes Stowarzyszenia Realitas.pl.

Celem konkursu jest skierowanie do młodych ludzi przesłania o godności i wartości życia każdego człowieka.

– Sam konkurs jest właśnie taką promocją tego, co najważniejsze, a więc tego, żeby być, aby każdy miał prawo być. I aby każdy miał prawo być przyjęty, jako chciany, kochany, a więc piękny od poczęcia – tłumaczy Radosław Brzózka ze Stowarzyszenia Realitas.

W tym roku gościem specjalnym konkursu jest ksiądz Tomasz Kancelarczyk – prezes zarządu Fundacji Małych Stópek, która stawia sobie za cel ochronę życia każdego nienarodzonego dziecka oraz promocję odpowiedzialnego rodzicielstwa.

– Widzę, że jest to przekaz ciągle ważny, mówimy ciągle do nowych osób. Ci, którym mówiłem lat temu kilkanaście, to są już teraz dorosłe osoby, większość z nich ma swoje dzieci. Dzisiaj mówimy już do młodszego pokolenia i myślę, że tej pracy nie możemy zaprzestać – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes zarządu Fundacji Małych Stópek.

Każda szkoła może przesłać 5 prac konkursowych. Można je składać do 24 lutego. Nagrody zostaną wręczone 24 marca, w Narodowy Dzień Życia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj