fot. PAP/Leszek Szymański

Spółka CPK złożyła dokumenty uzupełniające wniosek o decyzję lokalizacyjną

Spółka CPK złożyła 16 segregatorów dokumentów w ramach uzupełnienia wniosku o decyzję lokalizacyjną dla lotniska. Poinformował o tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Złożone w poniedziałek dokumenty dotyczą 2339 działek. Spółka CPK przekazała, że dokonała pełnej rewizji map z załącznika do wniosku, skorygowała wszystkie arkusze mapy o brakujące numery oraz poprawiła symbolikę. Urząd Wojewódzki poinformował, że sprawdzenie dokumentacji może potrwać kilka dni.

Spółka CPK złożyła wniosek o decyzję lokalizacyjną już w październiku ub.r., ale potrzebowała dodatkowego czasu na jego uzupełnienie. W lutym b.r. wojewoda zwrócił wniosek spółce CPK i wezwał do uzupełnienia braków, na które spółka otrzymała kolejne 60 dni. Następnie 5 kwietnia br. do Urzędu wpłynęło pismo pełnomocnika inwestora z prośbą o przedłużenie terminu na uzupełnienie o dodatkowe 30 dni, a wojewoda przychylił się do tego wniosku.

Były prezes spółki CPK, Mikołaj Wild, uważa, że w obliczu opóźniania procesu inwestycyjnego uzupełnienie wniosku może być dobrym znakiem.

– Wydaje się, że uzupełnienie wniosku uczynione w ostatnim dniu terminu, który był na to przewidziany, może być krokiem w dobrym kierunku, może być znakiem tego, że coś drgnęło w projekcie, może być też dalszą ucieczką od podejmowania decyzji. Dalsze wstrzymywanie się z uzupełnieniem oznaczałoby po prostu tyle, że groziłoby zwróceniem wniosku, czyli powstaniem pewnych nieodwracalnych decyzji. Tutaj mam wrażenie, że to może być krok w dobrym kierunku. Natomiast jest jeszcze za wcześnie, aby się cieszyć. Jeszcze musimy poczekać, żeby zobaczyć, czy za tym jednostkowym działaniem pójdą kolejne działania, których ten projekt bardzo potrzebuje – zaznaczył Mikołaj Wild.

Jeżeli wszystkie dokumenty zostały uzupełnione i właściwie poprawione, wówczas zgodnie z przepisami wszystkie strony zostaną poinformowane o wszczęciu procesu i możliwe będzie wydanie decyzji lokalizacyjnej. Jej uzyskanie pozwala na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl