W najbliższych dniach Trybunał Konstytucyjny wznowi pracę

Dziś oraz jutro Trybunał Konstytucyjny zajmie się pierwszymi sprawami od czasu sporu wokół obsady sędziów i przepisów o Trybunale.

Dzisiejsze posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się w pełnym składzie. Będzie dotyczyło przepisów odnoszących się do uprawnień komisarzy wyborczych. Rozprawie ma przewodniczyć prezes Trybunału Andrzej Rzepliński, sędzią sprawozdawcą będzie Mirosław Granat.

Sędziowie głównie zajmą się przepisami dającymi komisarzom wyborczym prawo do dokonywania podziału gminy na okręgi wyborcze, gdy nie zrobi tego w wyznaczonym terminie lub zgodnie z prawem właściwy organ samorządu.

Trybunał Konstytucyjny ogłosi orzeczenia w dwóch sprawach rozpoznanych w składach pięciu sędziów. Dotyczą one: zasad przywrócenia do pracy w Służbie Celnej oraz zwrotu kosztów procesowych w odniesieniu do zagadnienia zwrotu podatku VAT.

Po raz ostatni TK wydał wyrok w sprawie niezwiązanej z przepisami odnoszącymi się do Trybunału -24 listopada zeszłego roku. Trybunał Konstytucyjny 9 marca uznał, że cała nowelizacja autorstwa PiS narusza cztery zasady konstytucji. W dalszym ciągu trwa spór wokół Trybunału.

Po ostatnim spotkaniu liderów partii prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że rozpoczął się dialog polityczny. Szansy na porozumienie nie widzą politycy PO i Partii Razem.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl