W mobilnej strefie zdrowia w Toruniu wykonano prawie 4,5 tys. badań

Mobilne miasteczko zdrowia, które zawitało do Torunia podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ze strefy zdrowia w ramach projektu „Zdrowe Życie” (podczas dwóch dni) z badań tylko u internisty skorzystało 99 osób. Każdego dnia pacjenci wykonali ponad 2 tys. badań.

Ideą projektu „Zdrowe Życie” jest przekonanie Polaków, jak ogromną wartością jest zdrowie – mówi dr Aurelia Ostrowska, dyrektor departamentu wojskowej służby zdrowia w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 – Bardzo szeroka oferta skorzystania nie tylko z  badań, ale również z porad specjalistów. Zapraszamy do korzystania z porad dietetyków, bo wiemy, że waga idzie wszystkim troszeczkę w górę, od najmłodszego pokolenia do tego najstarszego, więc: zdrowo jeść, odpowiednio się odżywiać, wyrabiać odpowiednią liczbę kroków, w zależności od wieku i przede wszystkim badać się – wskazała dr Aurelia Ostrowska.

 Z mobilnej strefy zdrowia w ramach projektu „Zdrowe Życie” podczas dwóch dni w Toruniu z badań i wizyty u internisty skorzystało 99 osób, tyle samo odwiedziło dietetyka, zaś na konsultacje do dermatologa wybrało się  105 osób, a do kardiologa 233. Wykonano 102 mammografie. Z badań w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej skorzystało 998 osób. W ramach projektu można było wyrobić kartę EKUZ, założyć profil zaufany i zapytać o Internetowe Konto Pacjenta.

Nie brakowało też zainteresowania profilaktycznymi programami Narodowego Funduszu Zdrowia. 621 osób odwiedziło stanowisko sanepidu, a 350 szukało rozwiązań na nurtujące pytania w Naczelnej Izbie Aptekarskiej. W sumie w Toruniu wykonano 2372 badania i 2064 usługi medyczne. Projekt „Zdrowe Życie” odbywa się pod patronatem Pary  Prezydenckiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl