fot. https://www.prezydent.pl/

Program „Zdrowe Życie” – w Stalowej Woli ruszyła Mobilna Strefa Zdrowia

W Stalowej Woli ruszyła Mobilna Strefa Zdrowia. Można tam wykonać szereg bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji lekarskich. W ramach programu „Zdrowe Życie” Mobilne Strefy Zdrowia będą pojawiać się w polskich miastach i mniejszych miejscowościach przez najbliższy rok.

Projekt „Zdrowe Życie” zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę ma przyczynić się do poprawy jakości życia i zdrowia wszystkich Polaków – wskazała Grażyna Ignaczak–Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, na konferencji.

– To element szerszego programu, który będzie realizowany pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy. Dlaczego taki program? Dlatego, że zdrowie Polaków jest jednym z najważniejszych wyzwań i po pandemii, i w związku z szerszą sytuacją. Potrzeba, aby Polacy zaczęli dbać o zdrowie. To efekt prac ekspertów z prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia, którzy jednoznacznie wskazali, że nie damy rady bez profilaktyki, bez zaangażowania się w troskę o własne zdrowie – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Program „Zdrowe Życie” to pierwsza ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej. Przedsięwzięcie przygotowano przy współpracy resortów zdrowia i aktywów państwowych, NFZ oraz PZU S.A.

Program zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl