fot. PAP/EPA

Resort obrony Tajwanu: 13 chińskich myśliwców naruszyło linię mediany Cieśniny Tajwańskiej

13 chińskich myśliwców naruszyło w sobotę linię mediany Cieśniny Tajwańskiej – poinformowało ministerstwo obrony Tajwanu. Mediana to nieformalna granica kontroli morskiej między Chińską Republiką Ludową a Tajwanem.

Pekin kontynuuje działania wojskowe w pobliżu Tajwanu, do którego rości sobie pretensje – zauważyła agencja Reutera.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza od 4 sierpnia prowadziła bezprecedensowe ćwiczenia wokół Tajwanu w odwecie za niedawną wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi w Tajpej. W środę dowództwo chińskiej armii ogłosiło zakończenie manewrów, informując, że jej oddziały „z powodzeniem wypełniły” szereg misji wokół wyspy. Jednocześnie zapowiedziano, że armia ChRL będzie regularnie prowadzić tego rodzaju manewry, by utrzymać zdolność bojową.

W czwartek, po ogłoszonym przez władze ChRL oświadczeniu o zakończeniu manewrów, prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen oświadczyła, że groźba użycia siły przez Chiny jest niezmienna.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl