fot. PAP/EPA

Chiny przeprowadziły kolejne ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu

Wojska chińskie przeprowadziły w niedzielę „wspólne patrole gotowości bojowej i aktualne ćwiczenia bojowe” – poinformowało dowództwo chińskich sił zbrojnych. Według komunikatu ćwiczono uderzenia z lądu i morza.

Ministerstwo obrony Tajwanu podało, że w ciągu ubiegłych 24 godzin wykryto wokół wyspy 57 chińskich samolotów bojowych i 4 okręty nawodne. 28 samolotów wleciało do strefy obrony powietrznej Tajwanu. Niektóre z nich przekroczyły tzw. linię medianu w Cieśninie Tajwańskiej, stanowiącą nieoficjalną strefę buforową między obu stronami.

Według ministerstwa były wśród nich myśliwce Su-30 i J-16 oraz bombowce H-6 zdolne do przenoszenia broni nuklearnej.

Podobne ćwiczenia Chiny przeprowadziły niecały miesiąc temu. Wówczas linię medianu przekroczyły 43 chińskie samoloty.

Chiny uważają Tajwan za swoją zbuntowaną prowincję i systematycznie nasilają presję militarną, polityczną i gospodarczą aby podkreślić swoje roszczenia do tej wyspy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl