fot. PAP/Tytus Żmijewski

Min. P. Czarnek: Program „Zdrowe Życie” wpisuje się w kierunek działań, jakie MEiN podejmuje od kilku miesięcy w związku z pandemią

Od kilku miesięcy działa już wiele programów wspierających polskich obywateli w powrocie do normalności. Od kwietnia br. wraz z Ministerstwem Zdrowia realizujemy program dotyczący zdrowego żywienia – powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

6 sierpnia br. Rodzina Radia Maryja świętowała 14. Dziękczynienie w Rodzinie. W uroczystości udział wziął m.in. prof. Przemysław Czarnek, szef MEIN. Uczestnicy dziękczynienia mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich było „Miasteczko Zdrowia”, w którym można było wykonać badania profilaktyczne w ramach programu „Zdrowe Życie”.

–  Program „Zdrowe Życie” wpisuje się w kierunek działań, jakie MEiN podejmuje od kilku miesięcy w związku z pandemią. Mamy różnorodne programy wychodzenia z problemów zdrowotnych młodych Polaków w związku z nauką zdalną i odosobnieniem – poinformował prof. Przemysław Czarnek.

Polski rząd przeznaczył 700 mln zł na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Środki finansowe mają wspierać w leczeniu młodych Polaków borykającymi się z problemami w sferze psychicznej. Kryzys ten nasilił się w związku z wielomiesięczną nauką zdalną. Jednak – jak zapewnił minister– rząd RP dokłada wszelkich starań, by Polacy jak najszybciej powrócili do odpowiedniej formy po trudnym czasie pandemii.

– Od kilku miesięcy działa już wiele programów wspierających polskich obywateli w powrocie do normalności. Od kwietnia br. wraz z Ministerstwem Zdrowia realizujemy program dotyczący zdrowego żywienia. Jego realizatorem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz inne uniwersytety przyrodnicze mające wydziały dietetyczne. Na ten program MEiN przeznaczyło 20 mln zł – wskazał szef resortu edukacji i nauki.

Prof. Przemysław Czarnek podkreślił, że inicjatywy prozdrowotne podejmowane przez MEiN wpisują się w program „Zdrowe  Życie”.

– Chcemy współpracować głównie na polu edukacyjno-informacyjnym. Będziemy organizować „Wielki Test o Zdrowiu”, który ruszy już w listopadzie 2022 roku. W wielu szkołach będziemy prowadzić lekcje o zdrowiu – powiedział minister edukacji i nauki.

radiomaryja.pl

drukuj