fot. PAP/Lech Muszyński

Szef resortu edukacji spotka się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, aby omówić przebieg matur dla uczniów z Ukrainy

W tym tygodniu minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, spotka się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem. Szefowie resortów edukacji omówią szczegóły matur, do których przystąpić mają tegoroczni ukraińscy maturzyści.

 

Polscy maturzyści obowiązkowe egzaminy mają już za sobą. Teraz przystępują do wybranych przedmiotów rozszerzonych. Wyniki z tych egzaminów mogą okazać się dla nich przepustką na wymarzone studia.  Polską maturę w tym roku zdawało także 47 obywateli Ukrainy. W ich kraju egzaminy przeprowadzone jeszcze nie były. Wszystko jednak na to wskazuje, że odbędą się one zdalnie.

– Powoduje to, że maturzyści ukraińscy, którzy są w Polsce, a pewnie jest ich od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy, też będą mogli do tego egzaminu zdalnie na Ukrainie przystąpić – mówił prof. Przemysław Czarnek.

 

Rola Polski w całym przedsięwzięciu – jak zaznacza minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek – duża nie będzie.

 

– Nasza rola będzie tylko taka, żeby ewentualnie, jeśli ten egzamin dojdzie do skutku, to udzielić wsparcia technicznego i organizacyjnego, bo całość egzaminu od strony merytorycznej i organizacyjnej spoczywa na państwie Ukraińskim – wskazał minister edukacji i nauki.

 

Wszystkie szczegóły mają zostać ustalone podczas spotkania prof. Czarnka z jego ukraińskim odpowiednikiem, który w tym tygodniu przybędzie do Polski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl