fot. pixabay.com

10 października wznowienie połączeń kolejowych z Ukrainy do Polski

Ukraińskie koleje poinformowały o wznowieniu od 10 października połączeń międzynarodowych do Polski. Kursy pociągów zawieszono na początku pandemii COVID-19.

Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia napisały w komunikacie, że przywrócenie połączeń było możliwe „dzięki uzgodnieniom ukraińskiej i polskiej strony oraz współpracy z polską administracją kolejową”.

Pierwszy pociąg relacji Kijów-Przemyśl wyruszy 10 października. Bilety można kupić od piątku (1 października).

Koleje przypominają, że wcześniej wznowiono kursy do: Austrii, Węgier, Słowacji i Mołdawii.

Pasażerskie połączenia kolejowe między Ukrainą i Polską zawieszono w połowie marca 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa.

W czwartek w Polsce weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zakłada przedłużenie do 31 października obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów. Rozporządzenie umożliwia m.in. uruchomienie międzynarodowych kolejowych przewozów pasażerskich realizowanych z przekroczeniem polskiej granicy na odcinku z Ukrainą, w szczególności uruchomienie przez Koleje Ukraińskie pociągów w relacji Kijów-Przemyśl-Kijów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl