fot. PAP/EPA

Kolejne ofiary rosyjskiej napaści na Ukrainę

Od 166 dni Ukraina broni swojej niepodległości. Armia rosyjska próbuje skoncentrować swoje siły na południu Ukrainy. Są kolejni ranni i ofiary śmiertelne. 

Sytuacja w Donbasie jest bardzo trudna.

– Nasza armia robi wszystko, co możliwe, aby powstrzymać rosyjski terror. Chcemy zadać okupantom jak największe straty – zapewnił Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Wczoraj podczas ostrzałów obwodu donieckiego zginęły cztery osoby, a sześć zostało rannych. Na skutek ataków uszkodzono budynki mieszkalne i gospodarcze, linie wysokiego napięcia oraz obiekty cywilnej infrastruktury. Mimo to, w Ukraińcach nie gaśnie duch walki.

– Pozycja naszego państwa pozostaje taka sama jak wcześniej. Nie oddamy niczego, co należy do nas – poinformował prezydent Ukrainy.

Rosja stwarza ogromne zagrożenie, atakując Zaporoże i znajdującą się tam elektrownię atomową. Ten temat prezydent Wołodymyr Zełenski poruszył podczas rozmowy z Charlesem Michelem, przewodniczącym Rady Europejskiej.

– Nie ma na świecie takiego narodu, który mógłby czuć się bezpieczny, kiedy państwo terrorystyczne strzela do elektrowni atomowej. Nie daj Boże, zadzieje się coś nieodwracalnego. Nikt nie powstrzyma wiatru, który rozprzestrzeni radioaktywne skażenie. Dlatego zasadnicza reakcja społeczności międzynarodowej na rosyjskie ataki na elektrownię atomową w Zaporożu – największą w Europie – jest teraz potrzebna – wyjaśnił Wołodymyr Zełenski.

Do Kijowa przyjechała wczoraj amerykańska aktorka. Odwiedziła tam szpital dziecięcy oraz spotkała się z prezydentem kraju. Podczas rozmowy nie kryła podziwu dla obrońców Ukrainy.

– Są niesamowicie odważni i bardzo silni. Ukraińcy są bardzo silni – oceniła Jessica Chastain, amerykańska aktorka.

Tymczasem – jak alarmuje prezydent Wołodymyr Zełenski – Ukraina potrzebuje nie tylko wsparcia militarnego, ale także pomocy medycznej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl