W Toruniu nadal można skorzystać z Mobilnej Strefy Zdrowia
W Toruniu przy Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II stoi Mobilna Strefa Zdrowia. Mieszkańcy regionu jeszcze dziś mogą skorzystać z bezpłatnych badań. Chętni mogą sobie zrobić np. EKG czy USG płuc. Można też poradzić się u profesjonalnych internistów, pulmonologów, dietetyków, dermatologów i kardiologów. Podstawiony został także mammobus.
Prezes PZU Zdrowie, Andrzej Jaworski, zwrócił uwagę, że Polacy wciąż badają się za rzadko. Zachęca też do częstszej kontroli swojego zdrowia.
– To jest z jednej strony akcja, która daje możliwość osobom, które na co dzień mogą mieć problem z dotarciem do specjalisty, spotkania się ze specjalistą, ale z drugiej strony, żeby nauczyć Polaków aktywnego korzystania ze służby zdrowia nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy chorzy, ale również, by sprawdzić, czy z naszym organizmem nie dzieje się coś niedobrego – zaznaczył Andrzej Jaworski.
https://twitter.com/prezydentpl/status/1687487939524055041
Mobilna Strefa Zdrowia realizowana jest w ramach programu „Zdrowe Życie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. To pierwszy na taką skalę ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A.
https://twitter.com/WSSEBydgoszcz/status/1687752702699171840
RIRM



