fot. pixabay.com

W mniejszych miastach konserwatywni politycy cieszą się większym poparciem

Aleksander Miszalski został prezydentem Krakowa, Jacek Sutryk Wrocławia a Konrad Fijołek Rzeszowa. W dużych miastach władzę objęła Platforma Obywatelska. W mniejszych miastach konserwatywni politycy cieszą się większym poparciem.

Za nami wybory samorządowe, które pozwoliły wyłonić m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prawu i Sprawiedliwości udało się utrzymać władzę w niektórych sejmikach, a w innych trwają rozmowy z potencjalnymi koalicjantami. Europoseł PiS, prof. Karol Karski, mówił w „Polskim punkcie widzenia” o zwycięstwie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

– To pokazuje, że nadal jesteśmy liczącą się ogólnopolską partią o dużym potencjale – podkreślił prof. Karol Karski.

Druga tura wyborów pokazała, że w dużych miastach ciągle silny jest elektorat Platformy Obywatelskiej. Jedynie w kilku większych miastach zwyciężyło PiS.

– Duże ośrodki – wzorem analogicznych ośrodków na zachodzie Europy czy w USA – są po prostu lewicowe, lewicujące czy wręcz lewackie, co w sposób oczywisty przekłada się później na wyniki wyborów – skomentował prof. Mieczysław Ryba.

Zdaniem europosła Karola Karskiego, ten zły impas w dużych miastach PiS przełamie w perspektywie czasu.

– Polacy cały czas zniechęcają się do tych, którzy wygrali ostatnie wybory parlamentarne. Widać, że tamta strona jednak nie dotrzymuje słowa i działa wbrew Polakom. Według wszystkich kategorii społecznych, socjologicznych, powinniśmy z kretesem te wybory przegrać, ponieważ tym, którzy wygrywają wybory ogólnokrajowe, wzrasta ogromny kredyt zaufania oraz poparcie dla nich, a tu się okazuje, że nie – wskazał europoseł PiS.

Jednak coraz więcej obywateli decyduje się nie pójść na wybory, co może wskazywać, że ludzie przestali traktować wybory jako element, który cokolwiek zmieni – analizował prof. Piotr Niwiński.

– O ile w wyborach parlamentarnych szli pod hasłem „zmiany władzy”, to zobaczyli, że ta zmiana władzy w praktyce nic im nowego nie dała. W związku z tym te wybory są bardziej iluzoryczne niż faktyczne – zaznaczył prof. Piotr Niwiński.

Pomimo olbrzymiej fali nienawiści ze strony środowisk lewicowo-liberalnych, PiS nadal jest partią, cieszącą się największym poparciem wśród obywateli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl