fot. https://www.gov.pl

Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym projektem dotyczącym ubezpieczeń na życie

Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym projektem dotyczącym ubezpieczeń na życie. Chodzi o podniesienia stopnia ochrony i wyeliminowania ryzyka oszustwa wobec ubezpieczających.

W poniedziałek opublikowany został projekt rozporządzenia ministra finansów dotyczący podniesienia stopnia ochrony ubezpieczonych na życie. Chodzi o to, by umowa ubezpieczenia na życie była mniej ryzykowna, a klient był zabezpieczony przed ewentualnym oszustwem ze strony firmy udzielającej ubezpieczenia.

Rozporządzenie zabrania zakładom ubezpieczeń stosowania ryzykownych strategii inwestycyjnych związanych z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi oraz dla klientów profesjonalnych z doświadczeniem finansowym.

Ministerstwo Finansów skierowało projekt do konsultacji w sprawie szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczeń na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający. W najbliższych dniach powinniśmy poznać wyniki zapowiadanych ekspertyz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl