fot. PAP/Rafał Guz

Pracownicy Poczty Polskiej protestują w Warszawie

Przed Ministerstwem Aktywów Państwowych odbędzie się dziś o godz. 13.00 pikieta związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej. Celem manifestacji jest zwrócenie uwagi na problemy spółki. Związkowcy od dłuższego czasu alarmowali, że sytuacja operatora pocztowego staje się trudna.

Problemem jest przede wszystkim brak środków na realizowanie ustawowych zadań, a także zapowiadane zwolnienia grupowe. Prace może stracić ponad 4,5 tysiąca osób.

Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej, Bogumił Nowicki, przyznał, że rozmowy o redukcji etatów mogą być trudne.

Nie kwestionuję, że w Poczcie Polskiej znalazłoby się miejsce, gdzie są przyrosty zatrudnienia. Jednak zdecydowanie więcej mamy takich miejsc, gdzie nam brakuje pracowników. Mamy za mało listonoszy i pracowników okienkowych w dużych miastach, gdzie te urzędy mają rentowność, która się nie pojawia na terenach wiejskich czy w małych miasteczkach. To wymaga działań nie tylko po stronie firmy, ale także muszą być pieniądze, które nam się należą – powiedział Bogumił Nowicki.

Szef „Solidarności” w Poczcie Polskiej dodał, że z tymi postulatami pocztowcy udadzą się dziś do resortu aktywów. Mają nadzieję na przekazanie ich ministrowi Borysowi Budce.

Na jutro planowane jest spotkanie związkowców z prezesem spółki Sebastianem Mikoszem. W Poczcie Polskiej trwa spór zbiorowy. Strona społeczna domaga się zniesienia blokady zatrudnienia i podwyżki wynagrodzeń.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl