fot. twitter.com/MON_GOV_PL

W Łasku rozpoczęły się polsko-amerykańskie ćwiczenia lotnicze AvDet

Polscy piloci będą się szkolić z pilotami amerykańskich F-16 z 480. Eskadry stacjonującej w bazie lotniczej Spangdahlem w Niemczech.

Do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku dotarło kilkuset amerykańskich żołnierzy i kilkanaście samolotów F-16. Wojskowi ze Stanów Zjednoczonych będą ćwiczyć z polskimi żołnierzami przez najbliższe kilka tygodni.

W ramach ćwiczeń będą wspólnie wykonywać operacje powietrzne na terenie całego kraju. Ćwiczenie – jak mówił Redakcji Informacyjnej Radia Maryja kpt. Michał Kolad, oficer prasowy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku – jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i budowania interoperacyjności między sojusznikami.

– Podczas ćwiczeń piloci będą doskonalić swoje umiejętności, zdobywając dodatkowe uprawnienia, a także potwierdzając swoją dotychczasową wiedzę. Scenariusz ćwiczeń zakłada wykonywanie różnych rodzajów misji w tym: walka w powietrzu, wykorzystywanie realnego uzbrojenia na poligonie, a także możliwe będzie wykonanie tankowania w powietrzu z wykorzystaniem amerykańskiego samolotu KC-135 i polskich, i amerykańskich samolotów F-16. Te ćwiczenia są wyzwaniem nie tylko dla pilotów, ale także dla całego personelu bazy – powiedział kpt. Michał Kolad.

W minionym tygodniu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że w Polsce rozpoczęła się kolejna rotacja pododdziału amerykańskich lotników. Podał, że jest jedną z najliczniejszych, ponieważ to 18 samolotów F-16 i czterystu żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl