W Katowicach trwają inwestycje w infrastrukturę sportową

Katowice inwestują w infrastrukturę sportową. W mieście powstał kolejny basen. To pierwszy obiekt w kraju, który został wyposażony w stały system wykrywania utonięć.

To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Katowicach. Jeszcze kilka dni temu miasto otworzyło basen w dzielnicy Brynów. Teraz obiektu doczekali się mieszkańcy m.in. Burowca, Szopienic i Dąbrówki Małej.

– Basen do pływania 25 m, trzy tory do nauki pływania, atrakcje wodne w postaci masaży, dwie sauny suche, jedna sauna mokra, dwa jacuzzi, zjeżdżalnia – wylicza prezydent Katowic Marcin Krupa.

Inwestycja powstała przy zaangażowaniu byłego ministra sportu, a obecnie szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Witolda Bańki. Miasto korzystało ze środków płynących z budżetu państwa.

– To są naprawdę dobrze wydatkowane środki, a jak dobrze, pokazuje ten obiekt – mówi Witold Bańka, prezydent WADA.

W Basenie Burowiec zainstalowany został pierwszy w Polsce stały system wykrywania utonięć. Kiedy system wykryje osobę w wodzie, która nie rusza się przez określony czas, od razu zaalarmuje o tym ratowników. Rozwiązanie ma pomóc ratownikom, nie ich wyręczać.

– Serce się cieszy, kiedy możemy obserwować takie obiekty sportowe. Obiekty, które też w mojej poprzedniej roli, jako szefa ministerstwa odpowiedzialnego za sport i turystykę, w małym stopniu mogliśmy wspierać, mogliśmy współfinansować – wskazuje Witold Bańka.

Obiekt od środy jest otwarty dla mieszkańców. To drugi z trzech nowych basenów, jakie powstają w Katowicach.

– Czekamy na realizację obiektu na Zadolu – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Ta inwestycja ma spore opóźnienie. Ma być gotowa najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

TV Trwam News

drukuj