fot. flickr.com

Katowice: Sąd zadecyduje dziś o środkach zapobiegawczych wobec byłego szefa KNF M. Chrzanowskiego

Sąd rejonowy w Katowicach ogłosi dziś decyzję w sprawie środków zapobiegawczych wobec byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Prokuratura zobowiązała go m.in. do wpłaty 250 tysięcy złotych poręczenia. Obrońcy złożyli w tej sprawie zażalenie.

Marek Chrzanowski jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Początkowo trafił do aresztu, który opuścił po niemal dwóch miesiącach 26 stycznia. I choć prokuratura domagała się przedłużenia aresztu, sąd wniosek odrzucił. Wówczas prokuratura zastosowała wobec Chrzanowskiego 250 tysięcy poręczenia majątkowego, dozór policji oraz zakaz kontaktowania się ze świadkami postępowania.

Z taką decyzją nie zgodzili się obrońcy Chrzanowskiego, którzy zaskarżyli część dotyczącą dozoru i poręczenia majątkowego. Argumentują, że klient nie podejmował żadnych działań, które mogłyby bezprawnie utrudniać postępowanie.

Stanowiska nie zmienia natomiast prokuratura. Okoliczności wydarzeń budzą obawy, że podejrzany będzie bezprawnie wpływał na bieg postępowania, a czyn zagrożony jest surową karą – stąd poręczenie majątkowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl