fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Min. E. Rafalska dla „Naszego Dziennika”: rząd kończy prace nad projektem podwyższającym pensje pracowników socjalnych z długim stażem

Czy pracownicy socjalni mogą liczyć na wyższe zarobki? Obecnie grupa ta jest bardzo słabo opłacana, a wysokość zarobków ustalają samorządy. Temat płac dla pracowników socjalnych podejmuje „Nasz Dziennik” w rozmowie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Istotna rola w rozwiązywaniu problemów społecznych – tak pracowników socjalnych ocenia minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska zgadza się co do tego, że wynagrodzenia tej grupy są zbyt niskie.

Dlatego niemal gotowy jest rządowy projekt podwyższający pensje pracowników socjalnych z długim stażem. Stażowe ma być wyłączone z minimalnego wynagrodzenia. Zmiana ma zapewnić bardziej sprawiedliwy i przejrzysty kształt minimalnego wynagrodzenia za pracę, a także poprawić sytuację pracowników otrzymujących wynagrodzenie na najniższym poziomie – powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” minister Rafalska.

Chodzi o to, by po wielu latach pracy zarobki pracowników socjalnych były wyższe niż najniższa krajowa – i tak np. przy dziesięcioletnim stażu wypłata może wzrosnąć o 10 procent, a przy dwudziestu latach pracy – o 20 procent.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl