fot. cbsp.policja.pl

CBŚP zlikwidowało laboratoria produkujące narkotyki w Toruniu i pod Warszawą

Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób zajmujących się produkcją i sprzedażą narkotyków. Zlikwidowano dwa laboratoria produkujące substancje psychotropowe. Śledztwa nadzorowane są przez prokuratury w Warszawie i Zamościu.

Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób zamieszanych w handel narkotykami – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji w komunikacie.

Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga przedstawiono m.in. zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci płynnej amfetaminy. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w Warszawie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch mężczyzn.

W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu jeden mężczyzna usłyszał zarzut produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z CBŚP od dłuższego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą na terenie woj. mazowieckiego.

Podejrzani produkowali narkotyki na obrzeżach Warszawy i następnie je sprzedawali. Policjanci przeprowadzili działania w kwietniu w powiecie rawskim. Przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowano laboratorium amfetaminy.

„Policjanci weszli na prywatną posesję niemal w ostatniej chwili, ponieważ cały sprzęt służący do produkcji substancji został już spakowany do samochodu. Wśród wielu urządzeń znajdował się sprzęt laboratoryjny pozwalający na skompletowanie co najmniej dwóch kompletnych linii produkcyjnych” – informuje komunikat.

Policjanci przejęli ponad 36 litrów substancji zawierającej amfetaminę, z której można uzyskać prawie 50 kg siarczanu amfetaminy. Z takiej ilości można wyprodukować ok. 50 tys. działek narkotyku, których wartość na czarnym rynku wynosi ok. 2 mln zł. Zabezpieczono także ponad 5 litrów BMK, tj. prekursora służącego do wytwarzania amfetaminy oraz wiele innych odczynników chemicznych. Zabezpieczone substancje są poddawane szczegółowej analizie. Zatrzymano trzech mężczyzn, w tym dwóch pełniących rolę tzw. „chemików”.

Kolejne laboratorium zlikwidowali w Toruniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Lublinie. Przez kilka miesięcy zbierano informacje, które doprowadziły do zatrzymania dwóch osób – 51-letniego mieszkańca Torunia i jego 40-letniej znajomej. Zabezpieczono 4 litry płynnej amfetaminy, kwasy, odczynniki chemiczne oraz naczynia i narzędzia służące do produkcji amfetaminy. Policjanci znaleźli także 4,5 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 160 gramów kokainy. W mieszkaniu kobiety znaleziono 117 gramów amfetaminy oraz sprzęt do porcjowania i przygotowywania narkotyków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl